Profesjonalny gabinet dentystyczny

Dobry gabinet dentystyczny, czyli jaki? Zobacz czym warto kierować się przy wyborze dobrego dentysty, a także sprawdź jakie elementy wyposażenia powinny znajdować się w profesjonalnym gabinecie.

Gabinet dentystyczny, który warto wybrać

Dobry gabinet dentystyczny, to z pewnością taki, który gwarantuje wysoki poziom leczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu leczenia dla Pacjenta. Nikt z nas nie lubi chodzić do dentysty. Traktujemy to najczęściej jako ostateczną konieczność. Wiele osób idzie do dentysty dopiero wtedy, gdy jest taka konieczność – trzeba zaplombować ząb lub go wyrwać. Aby jednak wizyta u dentysty nie była przykrą koniecznością możemy wybrać taki gabinet, w którym będziemy się dobrze czuli, a leczenie będzie w dużym stopniu bezbolesne. Godnym polecenia miejscem jest gabinet dentystyczny BMQ Med w Gliwicach. Korzystając z usług tego gabinetu na pewno się nie zawiedziesz.

Profesjonalny zespół dentystów

Wiedza i doświadczenie dentystów to jedno. Drugie to ich zaangażowanie i staranność. Dlatego nie zawsze liczba tytułów jest najważniejsza. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jakość pracy dentysty oraz na to czy efekty jego pracy są trwałe. Nie bez znaczenia pozostaje także umiejętność nawiązania szybkiego kontaktu z pacjentem. A w przypadku leczenia małych pacjentów dobre podejście do dzieci.

Doskonałe i nowoczesne wyposażenie

To bardzo ważny aspekt i kryterium wyboru dobrego dentysty. Decydując się na wybór dobrze wyposażonego gabinetu możemy liczyć na to, że leczenie będzie wykonane szybko, bezboleśnie i co najważniejsze – efekty leczenia będą trwałe. Dobre gabinety wyposażone są w następujące sprzęty:

  • Urządzenie do cyfrowego doboru koloru zębów
  • Lampy wybielające
  • Laser dentystyczny
  • Komputerowy system znieczulenia
  • Mikroskop do leczenia kanałowego
  • Lupy i mikroskopy stomatologiczne
  • Aparat RTG
  • Kamery wewnątrzustne
  • Unity stomatologiczne
  • OPG – aparat do wykonania zdjęć panoramicznych oraz ortopantomograficznych

 

Dodatkowe udogodnienia

Nie bez znaczenia pozostają także dodatkowe udogodnienia, które dentyści powinni zaoferować swoim pacjentom. Wi-Fi oraz telewizory w poczekalniach stanowią już niejako konieczność, ponieważ umożliwiają odstresowanie się pacjentów przed zabiegiem. Wiele prywatnych gabinetów umożliwia przyjęcie pacjentów także poza dniami roboczymi, mając na uwadze ograniczoną elastyczność czasową swoich Klientów. Warto zwrócić uwagę także na możliwość dokonania zapłaty kartą kredytową, debetową a nawet rozłożenia leczenia na raty. Jeżeli wybieramy się do dentysty z małym dzieckiem możemy sprawdzić, czy gabinet oferuje znieczulenie gazem rozweselającym lub też dodatkowe atrakcje dla dzieci takie jak kolorowe plomby, kącik dla malucha i dodatkowe nagrody, odznaki za wykazanie dużej odwagi w czasie wizyty u dentysty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii FIT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *